ایمپلنت دندان (one piece) - کیان طب اطلس

ایمپلنت دندان (one piece)

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنتone piece

روش‌های مختلفی برای جایگزینی دندان  وجود دارد. روش‌های قدیمی‌تر bridge یا پل از روش‌های ایمپلنت دندان است. که مناسب برای دو دندان کنارهم  هست. که با یک روکش بهم وصل می‌شوند. اما ما در این مقاله روش جدید ایمپلنت به صورت one piece را توضیح دادیم. طراحان ایمپلنت دندان یک تیکه یا one piece این ایمپلنت را برای برجستگی‌های باریک و فضا‌های تنگ طراحی کردند. کاشت ایمپلنت  one piece یک روش سریع و ساده و تک مرحله‌ایی برای جایگزینی دندان است. در این مقاله روش ایمپلنت یک تیکه و مزایا و معایب آن برسی میشود.

ایمپلنت دندان همراه با بریج بریج

شکل بریج‌های دندانی.

بریج دندان:

برای بریج دندان نیاز است تا دندان‌های اطراف تراشیده شود. و ممکن است به بافت‌های مجاور آسیب وارد کند. از دیگر مشکلات بریج میتوان به این مورد اشاره کرد که برخلاف ایمپلنت دندانی ماندگاری بالایی ندارند. و می‌توانند پوسیده شوند و از بین بروند. بنابراین با پیشرفت و توسعه صنعت دندانپزشکی ایمپلنت‌های دندان جایگزین این روش برای پر کردن دندان از دست رفته شد.

ایمپلنت دندان(one piece):

با توجه به هندسه های نوآورانه و مورفولوژی سطح پیشرفته، این ایمپلنت‌های منحصر به فرد پایداری اولیه بالایی دارند. از این ایمپلنت‌های همه کاره میتوان برای بازیابی تاج‌های منفرد و پل‌های سیمانی قدامی استفاده کرد. ایمپلنت‌های One Piece در دو قطر ۳/۰ میلی متر و ۳/۳ میلی متر.  و دارای ارتفاع‌های مختلف ۱۰ میلی متر، ۱۱/۵ میلی متر، ۱۳ میلی متر و ۱۶ میلی متر هستند.

مزایای ایمپلنت دندان(one piece):

 سریع: طراحی خلاقانه با افزایش سرعت درج، ایمپلنت را به ایمپلنتی آسان برای قرار دادن تبدیل میکند. ساده: روش ساده ایمپلنت‌های  Implants One Piece ترمیم بدون نگرانی را برای پزشک تضمین می‌کند. ماندگاری طولانی: این ایمپلنت  هندسه نوآورانه و درمان سطح پیشرفته ای دارد. درنتیجه  ایمپلنت   Implants One Piece سطح بالایی از ثبات اولیه و یک نتیجه ترمیمی طولانی مدت را ارائه می‌دهد. پایداری: طراحی ایمپلنت One Piece  Implants حداکثر استحکام و پایداری را برای ایمپلنت و قطعات ترمیمی تضمین می‌کند.

ایمپلنت دندان مزایا و معایب ایمپلنت یک تیکهقبل از انجام ایمپلنت: 

ابتدا باید فرم اطلاعات را پر کنید. در این فرم اطلاعات مربوط به سلامت و وضعیت خود را نوشته. اگر مطلب دیگر باقی ماند در خصوص سلامت خود حتما قبل جراحی با دندانپزشک خود درمیان بگذارید. پس از تشکیل پرونده نوبت به معاینه لثه هاست. و برسی عفونت و پوسیدگی دندان‌هاست. در مرحله بعدی عکس از دندان‌ها گرفته میشود. ضخامت استخوان و جایگذاری ایمپلنت‌ها را مشخص میکنند.

مراقبت‌های بعد از ایمپلنت:

در ساعات اولیه بعد از جراحی در دهان بیمار یک گاز استریل قرار داده می‌شود. آن را حداقل تا یک ساعت از دهانتان خارج نکنید و به آرامی جابه جا کنید. ناحیه جراحی را با دست و زبان خود تحریک نکنید. استراحت کنید. و به استخوان فک فشار نیاورید. بروز ورم و خونریزی در ساعات اولیه عادی است. در صورت ادامه دار بودن آن طی چند روز با دندانپزشک‌تان مشورت کنید.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید