اوردنچر چیست؟ (فواید و مزایا) - کیان طب اطلس

اوردنچر چیست؟ (فواید و مزایا)

اوردنچر چیست؟ فواید و مزایا و هزینه

اوردنچر چیست؟ خراب شدن دندان‌های افراد از مشکلات رایج در سیستم سلامتی انسان است. سلامت دندان‌ها به عوامل مانند: جنس دندان٬ سن و رعایت بهداشت دندان‌ها بستگی دارد. با توجه به رعایت تمام موارد در میانسالی اکثر افراد از دست دادن دندان‌ها را شاهد هستند. رایج‌ترین شکایاتی که از افرادی که از  از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند. این است که دندان مصنوعی جابه‌جا می‌شود. هنگامی که دندان مصنوعی فرد می‌لغزد، بر نحوه صحبت کردن، غذا خوردن  تأثیر می‌گذارد.

اگر افراد بیش از دو سوم دندان‌های خود را از دست دهند.  ایمپلنت‌های تک دندان برای جایگزینی روش مناسبی است. اما هزینه زیادی دارد. استفاده از دندان مصنوعی قدیمی چندان رایج نیست. در همین راستا اوردنچر می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. روشی که در آن هم ایمپلنت هم دست دندان استفاده می‌شود. این‌ها اغلب توسط افرادی انتخاب می‌شوند. که تراکم استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت‌های دندانی دارند.

 

مراحل اوردنچر

اوردنچر چیست؟

اوردنچر که به آن پروتزهای نگهدارنده ایمپلنت نیز می‌گویند، یک پروتز دندان متحرک است. که روی یک یا چند دندان طبیعی، ریشه دندان‌های طبیعی یا یک یا چند ایمپلنت دندانی را می‌پوشاند و می‌نشیند. بنابراین به عبارت دیگر، اوردنچر می‌تواند توسط یکی از دندان‌های طبیعی شما یا ایمپلنت دندان پشتیبانی شود. اوردنچر یک پروتز دندان است که مشکلات مربوط به دندان مصنوعی سنتی را از بین می‌برد.

یک پروتز استاندارد نیاز به کشیدن دندان‌های باقی مانده بیمار دارد. سپس پروتزها روی لثه چسبانده می‌شوند یا با استفاده از یک چسب قابل جابجایی چسبانده می‌شوند. روش دیگر، یک اوردنچر ساخته می‌شود. و سپس ایمپلنت‌های جراحی در استخوان فک شما قرار می‌گیرند به عنوان پشتیبان برای اوردنچر جدید شما عمل کنند. سپس مکان یابی‌ها (که در اصل سوکت هستند) متصل می‌شوند. و همان چیزی هستند که اوردنچر پروتز را در جای خود نگه می‌دارند.

پروتزهای مصنوعی اغلب در حین صحبت کردن می‌لغزند یا هنگام خنده یا عطسه شل می‌شوند. ایمپلنت‌های دندانی از اوردنچر پشتیبانی می‌کنند و پروتز را ثابت و در جای خود نگه می‌دارند. این به شما امکان می‌دهد بدون اینکه دندان مصنوعی در اطراف حرکت کند غذا بخورید، بخندید و لبخند بزنید. در نهایت، آن‌ها می‌تواند کیفیت زندگی و سلامت دهان و دندان شما را بهبود بخشد. آنها می‌توانند از تحلیل استخوان جلوگیری کنند. و نیازهای تغذیه ای را با سهولت بیشتری نسبت به پروتزهای سنتی تامین کنند.

فواید اوردنچر

اوردنچر  راحت‌تر از پروتزهای استاندارد است. لثه‌های شما را تحریک نمی‌کند. و به شما اجازه می‌دهد هر چیزی را که می‌خواهید بخورید. علاوه بر این، بهتر از پروتزهای استاندارد مناسب است. این به این دلیل است که آنها بهتر روی دندان‌های شما نگه می‌دارد. و در نهایت،  به شما کارایی بیشتری می‌دهد. زیرا چسبندگی محکم‌تری نسبت به پروتزهای معمولی دارد. به همین دلیل افراد دارای اوردنچر در غذا خوردن، صحبت کردن و انجام سایر کارهای روزمره راحت هستند.

اورنچر دندان با پشتیبانی ایمپلنت:

یکی از روش‌های جایگزینی دندان دست دندان‌هایی است که ایمپلنت دندانی از آن پشتیبانی میکند. همان طور که می‌دانید ایمپلنت رایج‌ترین روش جایگزینی دندان است. این روش کاملا در جای خود ثابت است. از معایب اوردنچر میتوانیم به این اشار کنیم که هزینه آن متغییر و وابسته به روش نصب آن است. چون در دهان ثابت نمی‌شود امکان لغزش و جابه جایی آن وجود دارد. و حتی امکان تحلیل رفتن فک به مرور زمان وجود دارد.

 

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید