ایمپلنت چقدر طول می‌کشد؟ ( زمان ایمپلنت فرانسوی دندان) - کیان طب اطلس

ایمپلنت چقدر طول می‌کشد؟ ( زمان ایمپلنت فرانسوی دندان)

ایمپلنت فوری سیستم فرانسوی

ایمپلنت دندان فرایندی زمانبر است. اما بستگی به شرایط فرد و نوع جراحی می‌تواند متفاوت باشد. بعضی از افراد که روی زیبایی خود حساس اند مدت زمان این جراحی برایشان اهمییت زیادی دارد. و بعد از چند مدت صاحب زیبایی دندان‌های خود را بدست می‌آورند. اگر تراکم استخوان فک شما کافی باشد. و لثه‌ی سالم باشد در این شرایط می‌توان از ایمپلنت فوری نیز استقاده کرد. مدت زمان ایمپلنت فرانسوی دندان نیز در ادامه برسی خواهیم کرد.

ایمپلنت فوری: (ایمپلنت فوری سیستم فرانسوی بایوتک)

امروزه ایمپلنت فوری یا یک روزه روشی پیشرفتی جدید در دندانپزشکی است. که بسیار مورد استقبال قرار دارد. یک روش سریع برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. از ایمپلنت فوری بیشتر برای دندان‌های جلوی فک انجام می‌شود. تصمیم‌گیری درباره انتخاب انجم این روش ممکن است کمی دشوار باشد. ولی ایمپلنت فوری روشی بدون پشیمانی است. ایمپلنت فوری در کاهش اضطراب شما نیز کمک می‌کند.

در حالی که کاشت ایمپلنت دو مرحله ای و یک مرحله ای رایج است. ایمپلنت‌های فوری نیاز به انتخاب مورد صحیح دارند. تا به عنوان گزینه‌های درمانی معمول و قابل پیش بینی انجام شوند. ایمپلنت فوری به وضوح به کاهش زمان درمان و تعداد مداخلات کمک می‌کند. بعد از کشیدن دندانتان، بلافاصله کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. اما اگر تراکم استخوان کافی نباشد، نزدیک به ۷ ماه پروسه کاشت ایمپلنت زمان می‌برد. ایمپلنت فرانسوی دندان مناسب برای جراحی‌های ایمپلنت فوری است.

ایمپلنت فرانسوی دندان

تفاوت ایمپلنت معمولی با ایمپلنت فوری:

شباهت ایمپلنت فوری و معمولی:. ۱- مدیریت بافت‌های سخت و نرم. ۲-پایداری ایمپلنت. ۳-موقعیت سه بعدی. ۴- قرار دادن پروتز. ۵-اندازه ایمپلنت و انتخاب اتصال. این لیست میتواند ادامه یابد. با این حال، چندین تفاوت کلیدی نیز وجود دارد. قرار دادن فوری ایمپلنت مستلزم دانش عمیق از چهار جنبه حیاتی موجود در زمان مداخله است. این جنبه‌ها عبارتند از:. ۱-مدیریت محل استخراج. ۲-پیش بینی بهبود سوکت. موقعیت ایمپلنت نسبت به موقعیت‌های موجود و پیش بینی شده بافت سخت و نرم. و در نهایت پایداری ایمپلنت برای موقعیت‌های صحیح پروتز.

روش‌ انجام ایمپلنت فوری

برای انجام کاشت ایمپلنت فوری، ابتدا باید دندان را بکشید. متخصص دندان پزشک به طور کامل برسی کند. عکس برداری دو یا سه بعدی انجام شود. سلامت  بافت‌های سخت و نرم  بسیار مهم و اولین کلید برای به حداکثر رساندن نتیجه است. ایمپلنت فرانسوی دندان به دلیل داشتن انتهایی کروی آسیب به عروق و اعصاب مجاور نمی‌زند. و سطح ایمپلنت دابل ترد است. که این باعث ثبات اولیه ایمپلنت میشد.

در جراحی ایمپلنت، هر اشتباهی که انجام شود به جلو منتقل می‌شود و تجمعی هستند. ایمپلنت را به داخل استخوان فک دریل کرده. و سپس تاج را روی آن قرار می‌هند. و در این مرحله کاشت ایمپلنت تمام است. یک هفته بعد از جراحی لازم است برای چکاپ به دندانپزشک خود مراجعه کنید. البته سه ماه بعد برای قالب‌گیری نهایی و قرار دادن روکش دندان باید مراجعه کنند.

ویدیو ایمپلنت فوری چیست؟ ایمپلنت فوری سیستم فرانسوی

 

 ایمپلنت دندان چقدر زمان میبرد؟ایمپلنت فوری یا Immediate implant

مزایای ایمپلنت فوری:

  1. داشتن دوره درمانی سریع‌تر. در ایمپلنت فوری یا یک روزه مدت زمان دوره درمان بسیار کوتاه است. ۲- بهبودی سریع:. در این روش بهبودی به سرعت حاصل می‌شود. ۳- عدم نیاز به جراحی مجدد:. در جراحی ایمپلنت فوری نیازی به جراحی مجدد نیست. ۴-ایجاد بار روانی کمتر و افزایش اعتماد به نفس. زیرا در همان روز روکش دندان قرار داده می‌شود. ۵- کاهش درد و تورم.

 

 

 

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید