ایمپلنت بهتر است یا بریج - کیان طب اطلس

ایمپلنت بهتر است یا بریج

تفاوت بریج و ایمپلنت

مقایسه بریج و ایمپلنت و این که ایمپلنت بهتر است یا بریج در ادامه توضیح داده شده است. یکی از بدترین مشکلاتی که ممکن است به وجود آید و اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. و روی زیبایی چهره اثر منفی دارد بی‌دندانی است. امروزه با عدم رعایت بهداشت و دهان و مصرف زیاد شیرینی و قندها مشکل بیدندانی را تشدید کرده است. و دو روش متداول برای حل این مشکل بریج و ایمپلنت دندان‌ است.

بریج‌های دندانی، یکی از روش‌های درمان بی دندانی است. و دندان‌های مصنوعی هستند که توسط دندان‌های دوطرف ناحیه بی دندانی یه عنوان پایه استفاده می‌شود. در این روش دندان‌های مجاور نیز در گیر می‌شوند. معمولاً از موادی مانند سرامیک یا فلزو سرامیک ساخته می‌شوند تا با رنگ طبیعی دندان شما مطابقت داشته باشند. آنها می‌توانند یک یا چند دندان از دست رفته را بپوشانند.

ایمپلنت‌های دندانی ریشه‌های مصنوعی دندان هستند. که معمولا از تیتانیوم ساخته می‌شوند. آنها معمولا به صورت پیچ در استخوان فک شما نصب می‌شوند. تا یک تاج یا پل را در جای خود نگه دارند. ایمپلنت از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت که ریشه و قسمت تاج و قسمت اسکرو که این دو قسمت تاج و ریشه را به هم ربط می‌دهند.

به طور کلی با دوام‌تر و لثه حفظ می‌شود و فلز به کار رفته در آن دچار پوسیدگی نمی‌شود. در ادامه به بقیه مباحث تفاوت ایمپلنت و بریج و خواهیم پرداخت. بیایید جوانب مثبت و منفی ایمپلنت و بریج دندان را با هم مقایسه کنیم.   عواملی را بررسی خواهیم کرد که می‌توانند به شما در تعیین اینکه کدام گزینه برای شما بهتر است کمک کنند.

نکات مثبت ایمپلنت و بریج

نکات مثبت بریج:

معمولاً هزینه اولیه کمتر از ایمپلنت‌های دندانی است

نیازی به پیوند استخوان یا جراحی ندارد
معمولاً فقط به سه الی ۴چهار بار مراجعه به دندانپزشک نیاز دارد که طی چند هفته انجام شود
نکات منفی بریج:
باید هر ۵ تا ۷ سال یکبار تعویض شود (اگرچه می‌تواند بیش از ۱۰ سال دوام بیاورد)
با افزایش سن ظاهر طبیعی خود را از دست می‌دهد
احتمال پوسیدگی دندان در دندان‌های پایه پس از تراش بیشتر از دندان‌های تراش نخورده است همچنین احتمال صدمه به لثه بافت نگهدارنده دندان در اثر تراش یا استفاده از بریج بسیار زیاد است.

نکات مثبت ایمپلنت
می‌تواندسال‌های بسیار زیاد یا بیشتر دوام بیاورد و طولانی‌ترین‌گزینه موجود در درمان است
ظاهر طبیعی را طولانی‌تر بریج حفظ می‌کند
به دندان‌های سالم اطراف ایمپلنت آسیب نرسانید

نکات منفی ایمپلنت:

این فرآیند می‌تواند تا ۶ ماه طول بکشد عموما این زمان بین ۲ تا ۴ ماه است

هزینه اولیه بالاتر

هنگامی که دندانی را از دست می‌دهید، ضروری است که یک جایگزین مناسب برای حفظ بقیه دندان‌هایتان در یک راستا داشته باشید. دندان‌های جایگزین همچنین می‌توانند به شما کمک کنند شکل صورت خود را حفظ کنید و از مشکلات خوردن یا صحبت کردن جلوگیری کنید.

پست دندان بهتر است یا ایمپلنت: 

به طور کلی، کاشت ایمپلنت به عنوان انتخاب بهتری نسبت به پل است، اما کمی هزینه‌بر است. ایمپلنت‌های دندانی روی دندان‌های اطراف اثر نمی‌گذارند و خطر عفونت کمتری دارند. همانطور که ذکرشد، پل‌ها فواید زیادی دارند و در واقع، از این دو برای درمان‌های متفاوت استفاده می‌شود. ایمپلنت بیشتر شبیه یک دندان طبیعی عمل می‌کند. این یک پایه کاشت فلزی مصنوعی است که جایگزین ریشه دندان طبیعی می‌شود.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید