هزینه ایمپلنت و بریج دندان - کیان طب اطلس

هزینه ایمپلنت و بریج دندان

هزینه ایمپلنت و بریج دندان

 هزینه کاشت دندان به روش بریج و ایمپلنت

در این مقاله هزینه کاشت ایمپلنت و بریج دندان برسی شده است. در ادامه توضیحی مرتبط با ایمپلنت و بریج ارائه شده است. گاهی بنا به دلایلی مانند پوسیدگی شدید، ضرب دیدگی، ترک‌های عمیق دندان‌ها و… ممکن است دچار بی‌دندانی شوید. با استفاده از بریج دندان (پل دندان) می‌توان جای خالی آن دندان را پر نمود. بریج یعنی پر کردن دندان بین دو دندان دیگر که در اصل دندان از مجاور آن را نگه‌ می‌دارد. در کل هزینه بریج نسبت به روش‌های دیگر برای جایگزینی دندان از دست رفته مناسب‌تر است.

ایمپلنت‌های دندانی  معمولا از جنس تیتانیوم است. در استخوان فک قرار می‌گیرد. و پروتز مانند روکش روی آن قرارداده می‌شود. بریج‌های دندانی معمولاً ارزان‌تر از ایمپلنت هستند. و احتمالاً بیمه حداقل بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد. هزینه کاشت دندان به روش بریج و ایمپلنت می‌تواند متفاوت باشد: انتخاب نوع‌ایمپلنت یا بریجی که دریافت می‌کنید. بسته به وسعت ناحیه درمان و دسترسی به امکانات  با توجه به محل زندگی فرد دارد. مواد مورد استفاده. گستردگی و پیچیدگی عمل.                                                                                                                                                                                        

حتی اگر ایمپلنت‌ها نسبت به بریج  هزینه بیشتری دارند ولی، بهتر و  طولانی‌تر است. و عموما نیاز به تعویض ندارند. دندانپزشک با توجه به تعداد دندان‌های از دست رفته و سلامت کلی شما و در اخر بودجه شما راهنماییتان کند. و به شما در مورد بهترین جایگزین دندان برای شرایط‌ تان توصیه کند. در صورت داشتن  بیمه درمان بریج دندانی معمولا تحت پوشش بیمه اند. در صورت نبود بیمه استفاده از ایمپلنت دندان در دراز مدت به صرفه‌تر هست از بریج دندانی است. اگرچه هزینه ایمپلنت دندان با بیمه تامین اجتماعی در بعضی مراکز پذیرفته می‌شود.

هزینه ایمپلنت و بریج به موارد زیر بستگی دارد: ۱- تعداد دندان‌های از دست رفته: اگر بیش از یک دندان متوالی را از دست داده اید. احتمالاً بریج دندان گزینه بهتری نسبت به ایمپلنت است. برای هر دندان از دست رفته باید یک ایمپلنت جداگانه به استخوان فک شما متصل شود. که منجر به جراحی گران قیمت و اغلب غیرعملی می‌شود. ۲- سلامت کلی. ۳- زمان: کل فرآیند کاشت ایمپلنت دندان ممکن است طولانی‌تر از بریج دندانی باشد. ولی عموما نیاز به تعویض ندارد.

ایمپلنت‌های دندانی نیاز به جراحی دارند. بنابراین ممکن است برای افرادی که شرایط پزشکی دارند مانند دیابت یا لوسمی که روند بهبودی را کند می‌کنند. گزینه‌ی مناسبی نباشند. بهترین کاندیا‌‌‌ها برای ایمپلنت دندان از سلامت کلی خوبی برخوردار هستند. و استخوان فک عاری از پوسیدگی که به اندازه کافی سالم است. تا از ایمپلنت پشتیبانی کند. به نسبت گران‌تر بودن هزینه ایمپلنت اما روشی تضمین شده است.

 

هنگام کاشت ایمپلنت، جراح استخوان فک شما را سوراخ می‌کند. و ریشه ایمپلنت را به استخوان می‌چسباند. ممکن است نیاز به یک پروتز دندانی هم باشد. سپس ممکن است ۲ تا ۶ ماه منتظر بمانید تا استخوان التیام یابد. یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت بریج و ایمپلنت جنس آن‌ها است. که در دوام و ماندگاری تاثیر دارد و از قیمت بیشتری برخوردار است. یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توان جایگزین دندان از دست رفته کرد بریج بر پایه ایمپلنت است که به شما در داشتن لبخند زیبا کمک می‌کند که ترکیب دو روش فوق است.

هزینه‌های ایمپلنت ۱۴۰۲ :

ایمپلنت‌های مقرون به صرفه: شما می‌توانید ایمپلنت‌های دندانی ارزان را در ایران تهیه کنید. ایمپلنت‌های ایرانی معمولا از قیمت کمتری برخوردار هستند. ایمپلنت‌با کیفیت بالا | برندهای معتبر جهانی: برند‌های معروف و معتبر جهانی که در ایران مورد استفاده هستند. از‌جمله ایمپلنت‌های فرانسوی و سویسی و آمریکایی. دندانپزشکان در ایران با سابقه کار و بسیار عالی هستند. علاوه بر آن، فرآیند استریلیزاسیون پیرو  از استانداردهای بین المللی است.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید