هزینه ایمپلنت و بریج دندان

بریج‌های دندانی معمولاً ارزان‌تر از ایمپلنت هستند و احتمالاً بیمه حداقل بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد. قیمت ها بسته به موارد زیر می تواند متفاوت باشد:

انتخاب نوع ایمپلنت یا بریجی که دریافت می کنید بسته موارد استفاده و وسعت ناحیه درمان و دسترسی به امکانات مختلف با توجه به محل زندگی فرد دارد

مواد مورد استفاده

گستردگی و پیچیدگی عمل

جایی که شما زندگی می کنید

حتی اگر ایمپلنت ها از قبل هزینه بیشتری دارند نسبت به بریج ولی ، بهتر طولانی تراست و عموما نیاز به تعویض ندارند

دندانپزشک می تواند با توجه به تعداد دندان های از دست رفته و سلامت کلی شما و در اخر بودجه شما به شما در مورد بهترین جایگزین دندان برای شرایط تان توصیه کند.

هزینه

در صورت داشتن  بیمه درمان بریج دندانی معمولا تحت پوشش بیمه اند در صورت نبود بیمه استفاده از ایمپلنت دندان در دراز مدت به صرفه تر هست از بریج دندانی است

تعداد دندان های از دست رفته

اگر بیش از یک دندان متوالی را از دست داده اید، احتمالاً بریج دندان گزینه بهتری نسبت به ایمپلنت است. برای هر دندان از دست رفته باید یک ایمپلنت جداگانه به استخوان فک شما متصل شود که منجر به جراحی گران قیمت و اغلب غیرعملی می شود.

سلامت کلی

ایمپلنت های دندانی نیاز به جراحی دارند، بنابراین ممکن است برای افرادی که شرایط پزشکی دارند مانند دیابت یا لوسمی که روند بهبودی را کند می کنند، گزینه ای نباشند.

بهترین کاندیداها برای ایمپلنت دندان از سلامت کلی خوبی برخوردار هستند و استخوان فک عاری از پوسیدگی است که به اندازه کافی سالم است تا از ایمپلنت پشتیبانی کند.

زمان

کل فرآیند کاشت ایمپلنت دندان ممکن است طولانی تر از بریج دندانی  باشد ولی عموما نیاز به تعویض ندارد .

هنگام کاشت ایمپلنت دندان، جراح دهان استخوان فک شما را سوراخ می کند و ریشه ایمپلنت را به استخوان می چسباند. ممکن است نیاز به یک پروتز دندانی هم باشد

سپس ممکن است ۲ تا ۶ ماه منتظر بمانید تا استخوان التیام یابد تا بتوان تاج را اضافه کرد.

 

برچسب ها:
اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید